Xylometazolin WZF 0,5 mg/ml krople do nosa, 10 ml

Code: 5909990182312
cena od: 8,09 
Porównaj ceny w sklepach
nowafarmacja.pl 8,09  dostępny Przejdź do sklepu
Opis produktu

XYLOMETAZOLIN WZF - krople do nosa, udrożnienie i nawilżenie nosa (0,5mg/ml), zwęża naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i gardła, zmniejszając jej przekrwienie, obrzęk i wysięk. Udrożnia przewody nosowe oraz przewody prowadzące z jamy nosowej do zatok przynosowych, zmniejsza wyciek z nosa i ułatwia oddychanie przez nos.Skład:1 kropla zawiera: 0,05mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.1ml zawiera: 1mg ksylometazoliny chlorowodorek oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek, roztwór; woda oczyszczona.Wskazania i działanie:Preparat stosowany w leczeniu pomocniczym: ostrego nieżytu nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych, alergicznego nieżytu nosa, ostrego zapalenia ucha środkowego.Preparat leczniczy zmniejsza uczucie zatkanego nosa i zatok. Zastosowany na błonę śluzową redukuje jej przekrwienie oraz obrzęk, zmniejsza ilość wydzieliny, a także ułatwia jej odpływ z zatok.Dawkowanie i sposób stosowania:Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-3 krople do każdego otworu nosowego co 8-10 godzin. Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.Przeciwwskazania:W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. U pacjentów po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. W przypadku zanikowego zapalenie błony śluzowej nosa.Interakcje:Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.Xylometazolin (WZF) 0,1% może wchodzić w interakcję z: lekami przeciwdepresyjnymi, efedryną, pseudoefedryną.Działania niepożądane:Podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa, uczucie pieczenie w nosie i gardle, kichanie. Bardzo rzadko występują objawy działania ogólnoustrojowego: nudności, ból głowy, osłabienie, zmęczenie, senność, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (duszność, obrzęk naczynioruchowy, kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego).Ostrzeżenia i środki ostrożności: Okres ważności produktu po pierwszym otwarciu butelki wynosi 12 tygodni. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.Producent:POLFA WARSZAWAul. Karolkowa 22/2401-207 Warszawa