Apap dla dzieci Forte - zawiesina, 85 ml

Code: 5909991102753
cena od: 12,38 
Porównaj ceny w sklepach
nowafarmacja.pl 12,38  dostępny Przejdź do sklepu
Opis produktu

APAP dla dzieci to produkt leczniczy przeznaczony dla osób zmagających się z bólami głowy, zębów i mięśni oraz z bólami kostnymi i stawowymi i objawami przeziębienia, grypy i miesiączki. Preparat ten działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Produktu tego nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6. latSkład:1 ml zawiera: 40mg paracetamolu. Jedna pełna doustna strzykawka (5ml) zawiera 200mg paracetamolu. Zawiera sacharozę, metylu parahydroksybenzoesan (E218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E216).Wskazania:Do krótkotrwałego, objawowego leczenia, bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki.Działanie:Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.Przeciwwskazania:Nie stosować ani nie podawać dziecku jakichkolwiek innych leków zawierających paracetamol; nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik; jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występują choroby wątroby, zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość hemolityczna.Zalecane spożycie:Lek APAP dla dzieci zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.Wstrząsnąć przed użyciem. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to 15mg/kg masy ciała, co 6 godzin lub 10mg/kg masy ciała co 4 godziny.4 razy w ciągu 24 godzin : 3-6 miesięcy 1,5ml; 6-24 miesięcy 3ml; 2-3 lat 4,5ml; 4-6 lat 6ml; 7-9 lat 9ml; 10-12 lat 12,5ml. Nie należy przekraczać podanej dawki.Ważne informacje:Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.