Efferalgan 0,3 g - czopki doodbytnicze, 10 sztuk
Code: 5900107005791| nowafarmacja.pl | 6,37 zł dostępny | Przejdź do sklepu |
Efferalgan, czopek doodbytniczy zawierający 300 mg paracetamolu, to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym przeznaczony do leczenia bólu i gorączki u dzieci od ok. 4 roku życia.** u dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała, patrz pkt 3 ulotki dla pacjentaSkładnikiem aktywnym czopków Efferalgan jest paracetamol, który cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa wśród substancji przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.Wskazania:GorączkaLeczenie objawówprzeziębienia i grypyBóle różnego pochodzeniaSkład:1 czopek zawiera paracetamol: 300 mgStosowanie:Czopek Efferalgan 300 g to postać leku przeznaczona dla dzieci o masie ciała od 15 do 24 kg (w wieku około od 4 do 9 lat): właściwa dawka to 1 czopek 300 mg, można ją powtarzać w razie konieczności co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.Zalecana dawka dobowa: 60 mg na kg masy ciała, należy ją podać w 4 dawkach podzielonych, tzn. 15 mg/kg mc. co 6 godzinPrzeciwwskazania:nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek subst. pomocnicząciężka niewydolność wątroby lub nerek choroba alkoholowaniedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej leczenie inhibitorami MAO oraz okres 14 dni po zakończeniu leczeniajednoczesne stosowanie leków p-bólowych o działaniu agonistyczno-antagonistycznym (buprenorfina, nalbufina, pentazocyna)przebyte ostatnio zapalenie odbytu, odbytnicy lub krwawienie z odbytu